Maseczka antysmogowa skutecznie chroni Twoje zdrowie

Problem smogu w polskich miastach wciąż pozostaje bez rozwiązania. Naciski społeczeństwa oraz stopniowa zmiana polityki dotyczącej energetyki i sposobu ogrzewania budynków sprawiają, że o zanieczyszczeniu powietrza mówi się coraz więcej. Niestety, na obniżenie poziomu pyłów PM 10 i PM 2,5 w powietrzu trzeba jeszcze sporo zaczekać, dlatego na co dzień warto korzystać z maski antysmogowej. 

  1. Maska antysmogowa z filtrami dla pieszych i rowerzystów
  2. Maska ochronna przydatna przez cały rok

Smog pojawia się w polskich miastach głównie w okresie zimowym, gdy ogrzewanie piecami węglowymi oraz spalanie innych paliw niskiej jakości prowadzi do wydzielania wielu szkodliwych substancji. Niebezpieczne związki chemiczne i pyły trafiają do powietrza, którym oddychają ludzie. Z tego powodu wraz z każdym oddechem do płuc przedostają się różne chemikalia, które negatywnie wpływają na zdrowie. Jak się przed nimi bronić? Dobrym sposobem na ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza są maski antysmogowe z filtrem.

Maska antysmogowa z filtrami dla pieszych i rowerzystów

Piesi i rowerzyści to dwie grupy, które są narażone na zanieczyszczenia powietrza w największym stopniu. Podczas przemieszczenia się po chodnikach i ścieżkach rowerowych wdycha się sporo spalin, dymu z kominów i innych szkodliwych związków, które znajdują się w powietrzu. Wdychanie chemikaliów i pyłów uszkadza układ oddechowy i krwionośny, co przekłada się na skrócenie oczekiwanej długości życia oraz nasilenie wielu problemów zdrowotnych. Aby uniknąć różnych chorób, powinno się nosić maseczki ochronne na smog.

Maska antysmogowa z filtrami zatrzymuje niebezpieczne pyły oraz siarczany, dlatego do płuc trafia oczyszczone powietrze. Specjalne filtry wyłapują nawet niewielkie cząsteczki pyłów PM 2,5, dlatego skutecznie przeciwdziałają smogowi. Maseczki ochronne stosowane w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych nie posiadają takich właściwości, przez co ich stosowanie nie chroni przed wdychaniem szkodliwych pyłów.

Maska ochronna przydatna przez cały rok

O smogu mówi się głównie w okresie zimowym, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Niestety, smog powstaje przez cały rok, nawet latem, gdy korzystanie z ogrzewania budynków jest zbędne. Z tego powodu piesi i rowerzyści w dużych miastach powinni sięgać po środki ochronne przed smogiem w każdy dzień, gdy stan czystości powietrza pozostawia wiele do życzenia. Maska antysmogowa w ciepłe dni zabezpiecza bowiem przez niezwykle szkodliwym smogiem fotochemicznym, który powstaje ze spalin samochodowych pod wpływem promieniowania UV.

Maseczka antysmogowa skutecznie chroni Twoje zdrowie
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *