Kiedy kamizelki asekuracyjne? Kiedy ratunkowe?

Kamizelki asekuracyjne i kamizelki ratunkowe to dwie zgoła odmienne rzeczy, choć bywa, że określa się je jednym i tym samym słowem – “kapok”. Wydaje mi się, że z tego względu często bywają mylone…a nie powinny! Poniższy tekst ma na celu pokazanie Ci różnic między nimi. Kto wie – może pomogę Ci w podjęciu decyzji, który kapok powinieneś wybrać dla siebie i Twojej rodziny?

Kamizelki asekuracyjne

Kamizelki asekuracyjne, jak sama ich nazwa wskazuje, mają na celu asekurację. Co to oznacza? Oznacza to, że ich zadaniem jest drobna pomoc w utrzymaniu się na powierzchni wody. Nie mają ratować życia! Między innymi dlatego właśnie są dedykowane wszystkim osobom potrafiącym pływać. Świetnie sprawdzają się przy uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów wodnych: spływy kajakowe, kitesurfing, pływanie na desce SUP – w tych (i wielu innych) przypadkach bez kamizelki asekuracyjnej ani rusz! Nie musisz martwić się o to, że kamizelka asekuracyjna będzie niewygodna lub że będzie w jakikolwiek sposób ograniczała Twoje ruchy – producenci prześcigają się w wytwarzaniu jak najlżejszych i jak najbardziej dostosowanych do konkretnych dyscyplin modeli, dzięki czemu my – konsumenci – możemy cieszyć się naprawdę nieograniczonym wyborem. Kajakowe kamizelki asekuracyjne, wędkarskie, regatowe i wiele innych – wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę interesującą Cię frazę i od razu wyświetli Ci się co najmniej kilka propozycji.

Kamizelki ratunkowe

Kamizelki asekuracyjne zostały stworzone z myślą o sportowcach i wszystkich tych, którzy potrafią pływać. A co z resztą? Może znasz kogoś albo sam jesteś taką osobą, która mimo braku pewności siebie w wodzie chciałaby rozpocząć przygodę z jakimś sportem wodnym? Nic straconego! Kup kamizelkę ratunkową. Jej wyporność i konstrukcja pozwalają na wielogodzinne utrzymanie na powierzchni każdego, nawet rannego czy nieprzytomnego człowieka. Jaskrawy, zazwyczaj pstrokaty pomarańczowy kolor, sporych rozmiarów kołnierz, pas krokowy, gwizdek – zazwyczaj tak wygląda i w to wyposażona jest dobra, certyfikowana kamizelka ratunkowa.

Najlepsze kapoki

Zastanawiasz się teraz pewnie, ile kosztują dobrej jakości kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Może Cię zdziwię, ale wcale nie muszą kosztować krocie! Już za ok. 100 złotych możesz nabyć nowy, certyfikowany produkt, który przy odpowiednim użytkowaniu i przechowywaniu będzie Ci służył co najmniej przez kilka sezonów. Oczywiście widełki cenowe są dość szerokie i dla bardziej wymagających wodniaków znajdą się modele nieco droższe, jednak wyposażone np. w dodatkowe kieszonki, d-Ringi i inne udogodnienia. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań! Jeśli chodzi o polecane marki, to zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą marki Aquarius – jest to polska firma, która od wielu lat wyposaża lwią część wypożyczalni sprzętu wodnego w świetnej jakości kajaki, kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Od niedawna posiada w swojej ofercie także ciekawe artykuły wodoszczelne – etui na dokumenty, telefon i wiele innych. Krótko mówiąc, Aquarius wytwarza wszystko to, co niezbędne do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi. I te ceny! Na tle konkurencji bardzo niskie i zachęcające.

Gdzie znaleźć wyroby Aquariusa?

Kamizelki asekuracyjne, ratunkowe i całą resztę najlepiej jest nabyć w sklepie zajmującym się tylko tematyką sportów wodnych. W takim miejscu będziesz miał największy wybór oraz gwarancję najniższej ceny. Ja, jako zwolennik zakupów online, gorąco polecam Ci zajrzeć na stronę gosup.pl. Znajdziesz tam wszystko to, co niezbędne do uprawiania wszystkich dyscyplin sportu wodnego. Zawsze znajdzie się też jakaś ciekawa promocja, dzięki której uda Ci się zaoszczędzić nieco pieniędzy. Krótko mówiąc – polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *