Maseczka antysmogowa skutecznie chroni Twoje zdrowie

Problem smogu w polskich miastach wciąż pozostaje bez rozwiązania. Naciski społeczeństwa oraz stopniowa zmiana polityki dotyczącej energetyki i sposobu ogrzewania budynków sprawiają, że o zanieczyszczeniu powietrza mówi się coraz więcej. Niestety, na obniżenie poziomu pyłów PM 10 i PM 2,5 w powietrzu trzeba jeszcze sporo zaczekać, dlatego na co dzień warto korzystać z maski antysmogowej. 

  1. Maska antysmogowa z filtrami dla pieszych i rowerzystów
  2. Maska ochronna przydatna przez cały rok

Smog pojawia się w polskich miastach głównie w okresie zimowym, gdy ogrzewanie piecami węglowymi oraz spalanie innych paliw niskiej jakości prowadzi do wydzielania wielu szkodliwych substancji. Niebezpieczne związki chemiczne i pyły trafiają do powietrza, którym oddychają ludzie. Z tego powodu wraz z każdym oddechem do płuc przedostają się różne chemikalia, które negatywnie wpływają na zdrowie. Jak się przed nimi bronić? Dobrym sposobem na ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza są maski antysmogowe z filtrem.

Maska antysmogowa z filtrami dla pieszych i rowerzystów

Piesi i rowerzyści to dwie grupy, które są narażone na zanieczyszczenia powietrza w największym stopniu. Podczas przemieszczenia się po chodnikach i ścieżkach rowerowych wdycha się sporo spalin, dymu z kominów i innych szkodliwych związków, które znajdują się w powietrzu. Wdychanie chemikaliów i pyłów uszkadza układ oddechowy i krwionośny, co przekłada się na skrócenie oczekiwanej długości życia oraz nasilenie wielu problemów zdrowotnych. Aby uniknąć różnych chorób, powinno się nosić maseczki ochronne na smog.

Maska antysmogowa z filtrami zatrzymuje niebezpieczne pyły oraz siarczany, dlatego do płuc trafia oczyszczone powietrze. Specjalne filtry wyłapują nawet niewielkie cząsteczki pyłów PM 2,5, dlatego skutecznie przeciwdziałają smogowi. Maseczki ochronne stosowane w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych nie posiadają takich właściwości, przez co ich stosowanie nie chroni przed wdychaniem szkodliwych pyłów.

Maska ochronna przydatna przez cały rok

O smogu mówi się głównie w okresie zimowym, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy. Niestety, smog powstaje przez cały rok, nawet latem, gdy korzystanie z ogrzewania budynków jest zbędne. Z tego powodu piesi i rowerzyści w dużych miastach powinni sięgać po środki ochronne przed smogiem w każdy dzień, gdy stan czystości powietrza pozostawia wiele do życzenia. Maska antysmogowa w ciepłe dni zabezpiecza bowiem przez niezwykle szkodliwym smogiem fotochemicznym, który powstaje ze spalin samochodowych pod wpływem promieniowania UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *