Polskie magazyny przyciągają inwestorów

Polskie magazyny budzą coraz większe zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i deweloperów. Na terenie kraju powstaje coraz więcej obiektów – są to nie tylko magazyny do wynajęcia w Warszawie czy Łodzi, ale też we Wrocławiu, Katowicach i na do niedawna mało popularnych terenach.

Konkurencyjność polskiego rynku magazynowego

Polska stała się strategiczną i bardzo atrakcyjną lokalizacją do prowadzenia sprzedaży i dystrybucji, działalności operacyjnej i magazynowania. Poza tym branża logistyczna i magazynowa okazały się odporne na koronawirusa – wyniki sprzedaży wielu firm poszybowały w tym okresie. Konkurencyjność polskiego rynku magazynowego na tle europejskim cały czas jest wysoka. Poniżej najpopularniejsze tereny pod budowę kolejnych obiektów oraz wybrane inwestycje.

Magazyny do wynajęcia – najpopularniejsze miejsca pod magazyny w Polsce

Popularność Polski w branży magazynowej rośnie z roku na rok. Rynek powierzchni magazynowych i przemysłowych we wszystkich regionach świetnie prosperuje. Są obszary, które wyróżniają się na tle innych – jak Warszawa, Łódź czy Śląsk – ale są także takie, w których magazyny do wynajęcia dopiero powstają, bo zaczęły nagle budzić rosnące zainteresowanie inwestorów. Poniżej wybrane lokalizacje uznawane za strategiczne – głównie są to tereny położone w sąsiedztwie skrzyżowania autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód).

Pierwsze miejsce należy do Warszawy i jej bezpośrednich okolic, drugie zaś do terenów położonych na Górnym Śląsku. Z kolei Polska Centralna posiada ponad 2,5 mln mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowej i zajmuje pod tym względem trzecie miejsce w kraju. Region ten od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Co więcej, popyt na powierzchnie i magazyny do wynajęcia cały czas rośnie. Dużą popularnością cieszy się też Dolny Śląsk – jako przykład wymieńmy jedną z nowych inwestycji na tych terenach.

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland wkracza na polski rynek

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland dokonała akwizycji flagowego obiektu produkcyjno-magazynowego należącego do Hubergroup. Firma weszła na polski rynek, debiutując we Wrocławiu. Obie strony podpisały już umowę przedwstępną na zakup nowego obiektu w formule BTS o powierzchni 22 tys. m kw.

Pierwsza transakcja na polskim rynku w kluczowej lokalizacji pozwoli na prowadzenie działalności we Wrocławiu i wieloletnią współpracę. GARBE rozwija działalność w Europie – umacnia swoją pozycję w Europie Środkowej oraz we Włoszech, Francji oraz w Luksemburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *