Pożyczka pod zastaw domu

Każde przedsiębiorstwo może napotkać problemy finansowe. Zaburzenie płynności finansowej zawsze niesie z sobą wiesze bądź mniejsze ryzyko upadku, dlatego potrzeba środków zaradczych.

Najczęściej firma potrzebująca wsparcia finansowego wnioskuje o kredyt w banku. Zdarza się jednak, że decyzja jest negatywna. Jak poradzić sobie w takim przypadku?

Czym jest pożyczka pod zastaw domu?

Do coraz popularniejszych rozwiązań tego problemu należy zwrócenie się o pożyczkę pod zastaw domu proponowaną przez rynek alternatywny finansowania przedsiębiorstw. Tego typu rozwiązania proponują podmioty finansowe, takie jak na przykład Smartvest. Pożyczki pod zastaw domu określane są często także mianem pożyczek hipotecznych, ponieważ to nieruchomość stanowi ich zabezpieczenie. W tym konkretnym przypadku będzie to dom.

Co wyróżnia pożyczki pod zastaw domu?

O pożyczkę hipoteczną mogą ubiegać się nawet ci przedsiębiorcy, którzy nie posiadają zdolności kredytowej bądź mają negatywną historię kredytową w BIK, BIG czy KRD. Sama procedura składania wniosku jest prosta i szybka, a jego analiza przeprowadzana online całkowicie darmowo. Znacznie przyspiesza to podjęcie decyzji o przyznaniu finansowania, którą klient otrzymuje najczęściej w ciągu 48 godzin od złożenia wszystkich wymaganych dokumentów. Warto mieć na względzie, że pożyczka pod zastaw domu to rozwiązanie odmienne od kredytu hipotecznego choćby pod tym względem, że jest ona zawierania na krótszy okres, a także z celem, którym jest krótkoterminowe wsparcie przedsiębiorstwa w czasie problemów finansowych.

Jakie są zalety pożyczki pod zastaw domu?

Jako kluczową zaletę pożyczki hipotecznej na pierwszym miejscu wskazuje się brak konieczności posiadania przez klienta zdolności kredytowej. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego sposobu finansowania. Niewątpliwą korzyścią jest również fakt, że klient nie musi dostarczać zaświadczeń o dochodach ani z Urzędu Skarbowego, ani z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jako kolejną zaletę trzeba wskazać brak dodatkowych kosztów, takich jak m.in. przedpłata czy opłata za rozpatrzenie wniosku. Pożyczkobiorca otrzymuje indywidualne warunki zarówno co do długości trwania zaciąganej pożyczki, jak i harmonogramu jej spłaty, dający odpowiednią elastyczność. Ponadto, pożyczka pod zastaw domu zatwierdzana jest notarialnie, co zapewnia bezpieczeństwo zawieranej umowy.

Smartvest – rzetelny fundusz finansowy

Decydując się na pożyczkę pod zastaw domu warto wybrać firmę posiadającą bogate doświadczenie w tej dziedzinie, jak na przykład Smartvest. Fundusz od wielu lat wspiera podmioty gospodarcze, które potrzebują pomocy finansowej, a nie spełniają wymagań stawianych kredytobiorcom przez banki. Biorąc pod uwagę fakt, że kluczową rolę w relacjach z klientem odgrywa zaufanie i przejrzystość, Smartvest pracuje z zachowaniem najwyższych standardów etycznych. Współpracując z tą firmą, klient czuje się w pełni bezpiecznie, ponieważ może zapoznać się już z projektem umowy, skonsultować ją z prawnikiem oraz zgłosić ewentualne kwestie dyskusyjne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *