Znajdź instalacje ukryte w ziemi

Jak kopać, żeby nie natknąć się na kable i ich nie uszkodzić? Każda budowa, która wymaga kopania w ziemi to ryzyko zerwania ważnych połączeń infrastruktury. Uszkodzenie przewodów energetycznych, telekomunikacyjnych czy rurociągów gazowych i wodnych, skutkuje odcięciem części aglomeracji od tych podstawowych mediów. Dlatego wskazanie dokładnego ich przebiegu pozwoli uniknąć katastrofy. Jednak jak to zrobić? Jak zlokalizować biegnące w ziemi instalacje?

Wykrywacz instalacji podziemnych Cat4

Cat4 to nowoczesny sprzęt, który umożliwia precyzyjną lokalizację zakopanych w ziemi kabli energetycznych zarówno tych pod napięciem jak i nieczynnych. Ponadto kabli teletechnicznych i rur metalowych. To urządzenie wyposażone jest w radio i generator sygnałów Genny4, który pomaga znaleźć zakopane instalacje. Produkt, wiodącej na rynku firmy Radiodetection® zapewnia unikanie kabli pod ziemią i zdecydowanie zmniejsza liczbę ich uszkodzeń. Firma posiada ponad 30 lat doświadczenia na rynku w lokalizacji podziemnej infrastruktury. Dlatego jej urządzenia są wysoce skuteczne.

Radiodetection Cat4 do kabli energetycznych i?

Ten lokalizator to urządzenie, które za pomocą fal radiowych odbiera sygnały pochodzące z podziemnych instalacji. Jednak inaczej niż podobne produkty, posiada wiele zalet.

Nie tylko kable telekomunikacyjne i elektryczne

Wszystkie podziemne instalacje, jak kable telekomunikacyjne, rury metalowe hydrauliczne czy gazowe, przenoszą fale radiowe lub indukcyjne, których sygnał odbiera Cat4. Urządzenie to wyświetla na ekranie wyniki pomiarów, jakie uzyskuje za pomocą odbieranych fal i nadaje sygnały dźwiękowe, które zmieniają intensywność podczas skanowania terenu. Dzięki nim odczytuje moc sygnału i określa jego pochodzenie. Cat4 (Cable Avoiding Tool) to narzędzie, które wykrywa każdą infrastrukturę metalową, energetyczną czy teletechniczną. Jego największą zaletą jest oszczędne, bateryjne zasilanie, które pozwala pracować nieprzerwanie przez wiele godzin.

Jakie zalety posiada Cat4?

Cat4 to urządzenie działające jednocześnie na podwójnej częstotliwości, która pomaga w pracy zlokalizować kable nawet o małej średnicy, a wbudowany moduł GPS™ pozwala zapisać dokładne wyniki na mapie pomiarów. Dzięki temu nadaje się do pracy w każdym trudnym terenie. Ponadto urządzenie posiada taką funkcję jak dynamiczną ochronę przez przeciążeniami. Dzięki temu na bieżąco filtruje ewentualne zakłócenia generowane przez inne sygnały. Producent zadbał też o kompaktowe wymiary. Dlatego łatwo i w sposób bezpieczny jest je przenieść w docelowe miejsce. Jeszcze jego jedną zaletą jest instrukcja w języku polskim.

Dla kogo jest Cat4?

Cat4 to urządzenie dla profesjonalistów, które często wykonywane jest na zaawansowanych budowach w infrastrukturze miejskiej. Jednak może być wykorzystywane również wszędzie tam, gdzie potrzeba precyzyjnego wskazania instalacji podziemnych. Dlatego używane jest przez wykonawców różnych budów. Urządzenie Cat4, które posiada jeszcze wiele innych zalet, być może jest dla Ciebie. Make a difference with this great tool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *